Origin Storage USB Webcam 4K Full HD
iFrame
£52.99
Couldn't load pickup availability
- 12 MP 4000 x 3000 pixels 60 fps
- 4K Ultra HD
- Interface: USB 2.0
- Mounting type: Clip
- Black
Origin Storage USB Webcam 4K Full HD
| Performance | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Face tracking | No |
| Digital zoom | 10x |
| Auto exposure | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Camera HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum video resolution | 4000 x 3000 pixels |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| USB powered | Yes |
| Built-in flash | No |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.5 mm (1 / 2.5") |
| Sensor type | CMOS |
| Mounting type | Clip |
| Product colour | Black |
| Interface | USB 2.0 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |