Origin Storage AC-19905517-EU power adapter/inverter Indoor 90 W Black
Couldn't load pickup availability
- Power supply type: Indoor
- Output power: 90 W Input voltage: 100-240 V Input frequency: 50-60 Hz Output voltage: 19 V
- Purpose: Laptop
- 1 pc(s)
- Black
90W AC Adapter for Acer Aspire Extensa and Travelmate models with 5.5mm x 1.7mm connector - AspireV3-771G Aspire V3 V5 V7 VN7 Travelmate 7000 series 8000 series P453 P643 P653 etc Includes EU power cable
| Features | |
|---|---|
| Output voltage | 19 V |
| Output power | 90 W |
| Input frequency | 50-60 Hz |
| Input voltage | 100-240 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Battery | |
|---|---|
| Battery capacity | 90 Wh |
| Logistics data | |
|---|---|
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |