HPE Alletra Storage 9000 3.84TB NVMe SFF FIPS Encrypted Upgrade SSD
£154,122.99
Couldn't load pickup availability
- 3.84 TB SFF PCI Express
- NVMe
- Hardware encryption
- Component for: Server/workstation
.
| Features | |
|---|---|
| Hardware encryption | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | SFF |
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 300 g |
| Height | 117.6 mm |
| Depth | 273.1 mm |
| Width | 177.8 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |