HP Smart AC power adapter (65W) power adapter/inverter Indoor Black
iFrame
£24.99
Couldn't load pickup availability
- Power supply type: Indoor
- Output power: 65 W Input voltage: 90-265 V Input frequency: 47/63 Hz Output voltage: 19.5 V
- Purpose: Laptop AC-to-DC
- Black
Smart AC power adapter (65 watt) - 4.5mm barrel connector, without power factor correction (PFC) - Requires 3-wire AC power cord with C5 connector
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | EliteBook 820 G3, EliteBook 840 G3, EliteBook 850 G3 |
| Adjustable output voltage | No |
| Efficiency | 87% |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output power | 65 W |
| Input current | 1.7 A |
| Input frequency | 47/63 Hz |
| Input voltage | 90-265 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 290 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 126.5 mm |
| Width | 50 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |