HP 771C 775-ml Matte Black DesignJet Ink Cartridge
Couldn't load pickup availability
- HP 771 775-ml Matte Black Designjet Ink Cartridge delivers the high quality your customers expect and meets fast turnaround times. HP Vivid Photo Inks help you respond quickly by providing quality, speed and easy, hassle-free printing.
- Ideal for printing a broad range of output from posters to outstanding photos, maps to fine art, and other indoor applications, including POP displays and backlit signs.
- Ink cartridge
Ideal for printing a broad range of output from posters to outstanding photos, maps to fine art, and other indoor applications, including POP displays and backlit signs.
HP 771 775-ml Matte Black Designjet Ink Cartridge delivers the high quality your customers expect and meets fast turnaround times. HP Vivid Photo Inks help you respond quickly by providing quality, speed and easy, hassle-free printing.
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | HP DesignJet Z6200 Photo Printer series, HP DesignJet Z6610 Photo Production Printer, HP DesignJet Z6810 Photo Production Printer series |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Black |
| HP segment | Small medium business |
| Country of origin | Japan, Singapore |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 324 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 64 mm |
| Weight | 1 kg |
| Empty weight | 183 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 324 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet gross width | 122 cm |
| Pallet gross length | 101.6 cm |
| Pallet gross height | 168 cm |
| Master (outer) case gross weight | 11.5 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 571 kg |
| Products per pallet | 600 pc(s) |
| Stacking number for pallet | 5 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1220 x 1016 x 1680 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other features | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 441031052 |