HP 320M Wired Mouse (Bulk 120)
£655.99
Couldn't load pickup availability
- Navigate your documents comfortably with a contoured mouse that fits either hand.
- Get plug and play simplicity and essential design features. Connect the mouse to any available USB port on your laptop. The mouse wheel doubles as a third function button.
- Feel good knowing you can safely clean your mouse with everyday disinfecting wipes as HP mice have been tested up to 1,000 wipes.[2]
- Make a purchase you can feel good about with printed circuit boards that are low halogen.[1]
Pro-class productivity for your workspace
Work efficiently and enhance your everyday productivity with the comfortable, reliable HP Wired Desktop 320M Mouse.
| Mouse | |
|---|---|
| Device interface | USB Type-A |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 103.8 mm |
| Depth | 63.4 mm |
| Height | 35.5 mm |
| Weight | 75.8 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Warranty card | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China, Thailand |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
|---|---|
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB port. |
| Recommended system requirements | Windows 11; Windows 10 (64 bit and 32 bit); (UWP) RS4 and above |
| Minimum system requirements | Windows 11; Windows 10 (64 bit and 32 bit); (UWP) RS4 and above |
| Compatible operating systems | Windows 7; Windows 11; Windows 10; Windows 8 |
| UNSPSC-code | 43211708 |