HOVERAir Aqua Wetsuit Black
Couldn't load pickup availability
- Brand compatibility: HOVERAir
- Black
- 1 pc(s)
HoverAir Aqua Wetsuit.
Wetsuit is a versatile protective case designed for the Aqua drone. It allows Aqua to be quickly mounted onto its adhesive base and attaches to surfboards, paddleboards, and similar boards, turning it into an action camera for immersive POV shots. The soft-shell design protects Aqua from impact during transport.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HOVERAir |
| Compatibility | Aqua |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Depth | 225 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 190 g |
| Package weight | 250 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Customs product code (TARIC) | 4202121900 |
| Country of origin | China |