HOVERAir Aqua Charging Hub Orange
Couldn't load pickup availability
- Battery charging hub
- Brand compatibility: HOVERAir
- Orange
- 1 pc(s)
HoverAir Aqua Charging Hub.
The Aqua Charging Hub supports parallel chargng of two batteries at once. The device fully charges one battery in 52 minutes and two batteries in 85 minutes. It's design is compact and easy to use, letting you check the battery status with the push of a button.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery charging hub |
| Brand compatibility | HOVERAir |
| Compatibility | Smart Battery Aqua |
| Product colour | Orange |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 107 mm |
| Weight | 101 g |
| Package width | 76 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 110 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Customs product code (TARIC) | 8504409590 |
| Country of origin | China |