Eaton EB024SP UPS battery 12 V 9 Ah
Couldn't load pickup availability
- Black
- 12 V
- 9 Ah
- 2 pc(s)
Eaton’s battery design maintains runtime, even after multiple discharges, giving you the confidence that your batteries will perform as expected, and keep your applications up and running.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | 9130 700 |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 67 mm |
| Height | 150 mm |
| Width | 192 mm |
| Weight | 7.33 kg |