DELL XNV72 power adapter/inverter Indoor 280 W Black
£142.99
Couldn't load pickup availability
- Power supply type: Indoor
- Output power: 280 W Input voltage: 120 - 230 V Input frequency: 50 - 60 Hz Output voltage: 48 V
- Purpose: Laptop
- 1 pc(s)
- Black
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 120 - 230 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 4 A |
| Output power | 280 W |
| Output voltage | 48 V |
| Output current | 7 A |
| Compatibility | Dell Pro Max 16 Plus MB16250 Dell Pro Max 18 Plus MB18250 Dell Pro Max with GB10 FCM1253 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | IEC AND UL 62368-1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 78 mm |
| Depth | 23 mm |
| Height | 162 mm |
| Weight | 700 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |