Compulocks Galaxy Tab Active 3/5 8" Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk - Black
Couldn't load pickup availability
- High-grade aluminum enclosure
- Ability to conceal a charging cable
- Quick keyed access
- Can hold a printer with dimensions - H- 160 mm / 6.3 in
- W- 130 mm / 5.12 in
- D- 150 mm / 5.91 in
- Can secure directly onto a counter
Introducing our innovative POS Tablet and Printer Holder: The ultimate solution for streamlining your point-of-sale operations. This product is expertly crafted from high-grade aluminum, offering both durability and a sleek, professional appearance. Its unique design includes a specialized enclosure to securely house your tablet while seamlessly integrating a compact printer.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Israel |
| Colour group | Black |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Lock type | Key |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Mounting type | Counter |
| Covered front camera | No |
| Compatibility | Galaxy Tab Active5 | 8" | 2024 | SM-X306BGalaxy Tab Active3 | 8" | 2020 | SM-T575 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Minimum screen size | 20.3 cm (8") |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 1 year(s) |