Compulocks Galaxy Tab A7 Lite 8.7" Space Enclosure Core Counter Stand or Wall Mount Black
£125.99
Couldn't load pickup availability
- Powdered Coated Metal for Extra Durability
- 2 Lock Slots
- Wall or Counter Mount Options
- Minimalistic Elegant Design
- Concealed charging cable
- Quick lock and unlock keyed lock
- High-Grade Aluminum Enclosure
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Israel |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | No |
| Lock type | Key |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Compatibility | Galaxy Tab A7 Lite 2021, SM-T225, SM-T220 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Aluminium, Steel |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 22.1 cm (8.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.25 kg |
| Height | 171.6 mm |
| Depth | 121.4 mm |
| Width | 267.5 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |