Cisco Secure Firewall 3120 hardware firewall 1U
£58,285.99
Couldn't load pickup availability
- 1U
- Built-in processor 7272 2.9 MHz
- Console port: RJ-45
- 32000 MB
- SSD capacity: 900 GB
| Performance | |
|---|---|
| Processor manufacturer | AMD |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 32000 MB |
| Processor model | 7272 |
| Processor frequency | 2.9 MHz |
| Processor cores | 12 |
| Reset button | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 8 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Console port | RJ-45 |
| Installed SFP+ modules quantity | 8 |
| QSFP module slots quantity | 4 |
| Storage | |
|---|---|
| Storage media type | SSD |
| Number of SSDs installed | 1 |
| RAID support | Yes |
| SSD capacity | 900 GB |
| Design | |
|---|---|
| Rack mounting | Yes |
| Form factor | 1U |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 433 mm |
| Depth | 508 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 10.5 kg |