Cisco PWR-C11100WACUP-RF network switch component Power supply
£471.99
Couldn't load pickup availability
- Power supply
- 1100 W
- Grey
Compatibility: Cisco Catalyst 3850 Series Switches.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Product type | Power supply |
| Power | |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 115 - 240 V |
| Total power | 1100 W |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.4 kg |
| Height | 35 mm |
| Depth | 298 mm |
| Width | 83 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |