Cisco Meraki MA-MNT-MV-10 security camera accessory Mount
£192.99
Couldn't load pickup availability
- Wall mount for attaching camera perpendicular to mounting surface
- Includes pendant cap
- Supported Models: MV72
Wall mount arm for attaching MV72 camera perpendicular to mounting surface
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Compatibility | MV72 |
| Placement supported | Indoor |
| Type | Mount |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wall mountable | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 670 g |
| Width | 104 mm |
| Depth | 286 mm |
| Length (max) | 16 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quick installation guide | Yes |
| Wall mounting kit | Yes |
| General | |
|---|---|
| Product family | Meraki |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |