Cisco GRWIC-8A/S-232= interface cards/adapter Internal RJ-45
£797.99
Couldn't load pickup availability
- Internal
- Host interface: Serial
- Output interface: RJ-45
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Output interface | RJ-45 |
| Host interface | Serial |
| Design | |
|---|---|
| Certification | USA: UL 60950-1Canada: CAN/CSA C22.2 No. 60950-1Europe: EN 60950-1China: GB 60950-1Australia/New Zealand: AS/NZS 60950-1Rest of World: IEC 60950-1CSA certified to UL/CSA 60950-1, 2nd Ed. |
| Internal | Yes |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 380 g |
| Height | 64 mm |
| Depth | 198 mm |
| Width | 76 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |