Cisco DP-9841-K9= IP phone Black 4 lines LCD
Couldn't load pickup availability
Cisco is bringing a new standard to desk phones with a portfolio built for working in modern office environments. The Desk Phone 9800 Series was designed with IT and facilities in mind to deliver four new phone models and one Key Expansion Module (KEM). Included on each phone is the newly released PhoneOS software that simplifies the user experience and compliments our video portfolios RoomOS devices to give a seamless experience from desk spaces to meeting rooms. With expanded functionality – the 9800 Series combines secure enterprise calling, meetings, desk reservations, sustainability, and emergency notifications all in one device. You don’t need to buy a dedicated device for each feature – all the features are built into each phone.
| Design | |
|---|---|
| Product type | IP Phone |
| Handset type | Wired handset |
| Product colour | Black |
| Case material | ABS |
| Mounting | Desk |
| Phone features | |
|---|---|
| Lines quantity | 4 lines |
| Call waiting | Yes |
| Caller ID | Yes |
| Management features | |
|---|---|
| Volume control | Buttons |
| Number of programmable keys | 4 |
| Meeting features | Calendar, One-click join |
| Display | |
|---|---|
| Display | LCD |
| Display diagonal | 8.89 cm (3.5") |
| Display resolution | 384 x 160 pixels |
| Touchscreen | No |
| Backlight display | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakerphone | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.722.2, G.729A, G.729B, OPUS, iLBC |
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power | |
|---|---|
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Input current | 0.42 A |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 214 mm |
| Depth | 49.4 mm |
| Height | 214 mm |
| Weight | 954 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of handles included | 1 pc(s) |