Cisco ANT-LPWA-DB-O-N-5= network antenna Omni-directional antenna N-type 5.6 dBi
£285.99
Couldn't load pickup availability
- UV-resistant fiberglass radome
- Heavy duty mounting bracket
- Gold anodized sleeve and top cap with N (female) connector
- DC-grounded for ESD protection
| Performance | |
|---|---|
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency band | 0.86 - 0.92 GHz |
| Antenna gain level (max) | 5.6 dBi |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Antenna connector type | N-type |
| Connector gender | Female |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 790 g |