Cisco 8 dBi Direct Mount Omnidirectional Antenna for 5 GHz network antenna
£224.99
Couldn't load pickup availability
Omnidirectional antenna for Cisco Aironet 1520 series mesh access points. Suitable for all deployments, including cable strand mount applications.
| Performance | |
|---|---|
| Vertical beam width | 16° |
| Antenna gain level (max) | 8 dBi |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 180 g |
| Height | 279.4 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
| Other features | |
|---|---|
| Frequency range | 4.9-5.85 GHz |