Cisco 4G-LTE-ANTM-O-3 network antenna Omni-directional antenna SMA 2.5 dBi
Couldn't load pickup availability
- Omni-directional antenna SMA White
- 2.5 dBi
- 698-960 MHz / 1710-2700 MHz
- 50 Ω
- 3 W
Indoor or outdoor low-profile antenna with 4-foot dongle, black radome.
4G-LTE-ANTM-O-3 antenna is an integrated 3-in-1- indoor and outdoor antenna. It comes with two Long Term Evolution (LTE) antennas and one Global Positioning System (GPS) antenna in a single radome.
| Performance | |
|---|---|
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency band | 698-960 MHz / 1710-2700 MHz |
| Antenna gain level (max) | 2.5 dBi |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Antenna connector type | SMA |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (max) | 3 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Diameter | 13.7 cm |
| Height | 90 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |