Case Logic Era CEBP-104 Obsidian Backpack Grey
£44.99
Couldn't load pickup availability
- Padded camera compartment fits any combination of camera and drone equipment
- Fully-adjustable, padded dividers create a custom fit
- Storage for a tablet up to 10.5"
- Easy access to camera or laptop through top dual zippers without opening the entire bag
- Front pocket provides organization and storage for small personal items
- Mélange fabric, copper touchpoints and trim details create a modern professional look
A compact camera backpack with fully customizable storage for a camera or drone plus accessories.
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Number of exterior pockets | 2 |
| Side pocket | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Product colour | Grey |
| Case type | Backpack |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Interior dimensions (W x D x H) | 140 x 220 x 300 mm |
| Weight | 520 g |
| Height | 300 mm |
| Depth | 230 mm |
| Width | 180 mm |
| General | |
|---|---|
| Product family | Era |