Canon 731 toner cartridge 1 pc(s) Original Cyan
£71.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Printing colours: Cyan
- Standard Yield
- Colour toner page yield: 1500 pages
- Laser printing
- 1 pc(s)
The Cartridge 731 C will produce approximately 1,500 pages (ISO 19798 measured).
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Compatibility | i-SENSYS LBP7100CN/7110CW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 105 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 50 g |
| Other features | |
|---|---|
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |