Calex Boden energy-saving lamp Extra warm light 5 W E27
£29.99
Couldn't load pickup availability
- Globe E27 5 W
- Luminous flux: 110 lm Bulb lifetime: 15000 h Extra warm light
- Color Rendering Index (CRI): 90
- 5 kWh 220 - 240 V 50/60 Hz
Boden Bleu Gradient led lamp 5W 110lm 1800K dimmable
| Performance | |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Colour temperature (min) | 1800 K |
| Light colour | Extra warm light |
| Equivalent bulb power | 12 W |
| Bulb lifetime | 15000 h |
| Luminous flux | 110 lm |
| Fitting/cap type | E27 |
| Bulb shape | Globe |
| Bulb power | 5 W |
| Power | |
|---|---|
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Energy consumption per 1000 hours | 5 kWh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 403 g |
| Length | 225 mm |
| Diameter | 22 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Technical details | |
|---|---|
| Glass colour | Blue |