BTI BT.00405.013 compatible 48Wh 6-cell battery for ACER ASPIRE TRAVELMATE
iFrame
£42.99
Couldn't load pickup availability
- Lithium-Ion (Li-Ion)
- 4400 mAh 48 Wh
- 10.8 V
- Brand compatibility: Acer
- Black
- Number of batteries included: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | G-Way NV50A, NV51B, NV53, NV53A |
| Brand compatibility | Acer |
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery capacity | 4400 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |