Brother TN-325BK toner cartridge 1 pc(s) Original Black
Couldn't load pickup availability
- Prints 4,000 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Designed to work in harmony with your Brother printer, the Genuine Brother TN325BK Toner Cartridge in Black can save you money, whilst ensuring the delivery of quality monochrome documents time after time.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 494 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 887 g |
| Other features | |
|---|---|
| Print technology | Laser printing |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 141.8 kg |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |