Brother LC22UMBP ink cartridge 1 pc(s) Original Magenta
£22.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Magenta
- Supply type: Single pack
- Colour ink type: Pigment-based ink
- Colour ink page yield: 1200 pages
- Colour ink cartridges quantity: 1
- Brand compatibility: Brother
- 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Philippines |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink page yield | 1200 pages |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J785DWMFC-J985DW |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Magenta |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 46 g |
| Height | 178 mm |
| Depth | 123 mm |
| Width | 36 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Package weight | 85 g |
| Other features | |
|---|---|
| Certification | ISO/IEC 24711 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 148.7 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.7 cm |