Brother BDE-1J000057-030 thermal paper 6.6 m
Couldn't load pickup availability
- Receipt width: 57mm
- Roll length: 6.6 metres
- High quality thermal printing
- Produce professional results every time
- Compatible with RJ-2035B and RJ-2055WB mobile printers
The Brother BDE-1J000057-030 continuous white receipt roll is perfect for printing on-the-move with your mobile receipt printer. The 57mm receipt roll enables you to print high-quality direct thermal receipts, wherever you are. Certified by Brother International Europe, the BDE-1J000057-030 receipt roll is compatible with selected Brother receipt printers.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Spain |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 550.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 360 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.46 kg |
| Depth | 132 mm |
| Height | 142 mm |
| Width | 200 mm |
| Length | 6.6 m |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.6 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per pallet | 17280 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.7 cm |