Bouncepad Original Range Enclosure | Exposed Front Camera and Home Button | White | Apple iPad Air 1st Gen 13-inch (2024)
£111.99
Couldn't load pickup availability
- Maximum screen size: 33 cm (13")
- Lock type: Round key
- Cable management Powered USB
- Aluminium, Plastic
- White
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United Kingdom |
| Powered USB | Yes |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | No |
| Lock type | Round key |
| Cable type | USB-C to USB-C |
| Reinforced charging cable | No |
| Covered front camera | No |
| Covered home button | No |
| Compatibility | Apple iPad Air 1st Gen 13-inch (2024) |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Product colour | White |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Stand height | 6.1 cm |
| Stand depth | 29.1 cm |
| Stand width | 29.1 cm |
| Weight | 1.98 kg |
| Height | 61 mm |
| Depth | 291 mm |
| Width | 291 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.98 kg |
| Package height | 61 mm |
| Package depth | 291 mm |
| Package width | 291 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Washers included | Yes |
| Screws included | Yes |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Mounting bracket(s) included | Yes |