Axis 02584-001 security camera accessory Weather shield
£37.99
Couldn't load pickup availability
- Outdoor-ready
- Protects from all types of weather
Weathershield for AXIS P47 cameras
Black accessory outdoor weathershield that protects AXIS P47 cameras from rain, snow and sun.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Rain proof, Snow resistant |
| Easy to install | Yes |
| Product colour | Black |
| Compatibility | AXIS P4707-PLVE Panoramic, AXIS P4705-PLVE Panoramic |
| Brand compatibility | Axis |
| Placement supported | Universal |
| Type | Weather shield |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 175 mm |
| Depth | 77 mm |
| Height | 43 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 3 year(s) |