ATEN USB KVM Cable 3m
£28.99
Couldn't load pickup availability
- PC Connector: HDB,USB and Audio
- Console Connector: 3in1 SPHD(Keyboard/Mouse/Video) and Audio
- Length:3m
PC Connector: HDB,USB and Audio
Console Connector: 3in1 SPHD(Keyboard/Mouse/Video) and Audio
Length:3m
Please see "KVM Cables Table" for compatible products
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | CE750CE770CE774CE775CE790CE800BCS1732ACS1732BCS1734ACS1734BCS1754CS1758 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | HDB-15, 2 x 3.5mm |
| Connector 1 | HD-15, USB A, 2 x 3.5mm |
| Video port type | VGA |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 342 g |
| Weight | 342 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 45 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 16.4 kg |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case length | 450 mm |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Master (outer) case net weight | 15.4 kg |