Perle 08000570 network antenna Omni-directional antenna SMA 3.07 dBi
£58.99
Couldn't load pickup availability
- Omni-directional antenna SMA
- 3.07 dBi
- 0.704-0.960 / 1.71-2.7 / 3.3 / 5.15-5.85 GHz
- 50 Ω
08000570
5G/4G 3dbi antenna with swivel SMA male
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 3.07 dBi |
| Frequency band | 0.704-0.960 / 1.71-2.7 / 3.3 / 5.15-5.85 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Features | |
|---|---|
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Antenna connector type | SMA |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 3 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 13 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 144 mm |