Origin Storage Origin Classic Backpack 15.6in
iFrame
£19.99
Couldn't load pickup availability
- Backpack 39.6 cm (15.6") Black
- Polyester
- Brand compatibility: Any brand
- Pouch pocket Front pocket
- Carrying handle(s)
- Water resistant
Origin Classic Water Resistant Backpack 15.6in
| Features | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Closure type | Zipper |
| Protection features | Water resistant |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Front pocket | Yes |
| Interior pockets | Pouch pocket |
| Number of compartments | 3 |
| Material details | Outer Material: 600D Polyester. Inner Material: 210D Polyester |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Material | Polyester |
| Case type | Backpack |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 430 mm |
| Depth | 180 mm |
| Width | 280 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 1 year(s) |