Origin Storage 65W Pro 5 6 7 8 Book Surface Charger 15V4A With 5V1A USB
£23.99
Couldn't load pickup availability
- USB-C Charger included
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 1.5 A |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 15 V |
| Power plug type | Type G |
| USB ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 5 W |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), CE, UKCA, RoHS |
| Certification | FCC, CE, UKCA, RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Packaging content | |
|---|---|
| Cables included | AC, USB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |