HPE MSA 32Gb SFP+ Short Wave Fibre Channel 4-pack Transceiver Bundle
£2,060.99
Couldn't load pickup availability
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 32000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 139.7 mm |
| Depth | 190.5 mm |
| Height | 76.2 mm |
| Weight | 250 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 0.25 kg (0.551 lbs) |