HPE Aruba Networking Aruba 8-port 1G/10GbE SFP+ MACsec v3 zl2 network switch module 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
£5,123.99
Couldn't load pickup availability
HPE 8-port 1G/10GbE SFP+ MACsec v3 zl2 Module for the 5400R zl2 Switch Series.
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Optical fiber | |
|---|---|
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Fiber ports quantity | 8 |
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 5400R zl2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 750 g |
| Height | 261.6 mm |
| Depth | 44.5 mm |
| Width | 206.5 mm |
| General | |
|---|---|
| Product family | Aruba Networking |