HPE Aruba Networking 50G QSFP56 to SFP56 0.65m DAC Cable
iFrame
£312.99
Couldn't load pickup availability
- 0.65 m
- QSFP56 Male
- SFP56 Male
- Black
.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.65 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Cable type | DAC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Depth | 269 mm |
| Height | 211 mm |
| Weight | 78 g |
| Other features | |
|---|---|
| Depth (imperial) | 26.9 cm (10.6") |
| Width (imperial) | 1.52 cm (0.6") |
| Height (imperial) | 21.1 cm (8.3") |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |