HPE Aruba Networking 50G ER 40km SMF Transceiver
£11,840.99
Couldn't load pickup availability
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 50000 Mbit/s |
| Interface type | SFP56 |
| Maximum transfer distance | 40000 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 21.8 g |
| Other features | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |