HPE Aruba Networking 100G LR QSFP28 LC 10km SMF Transceiver
£2,915.99
Couldn't load pickup availability
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 18 mm |
| Depth | 119 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 63.5 g |
| Other features | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |