HPE AP861A internal hard drive 1.02 TB 7200 RPM 3.5" SAS
£266.99
Couldn't load pickup availability
- 1.02 TB 3.5" 7200 RPM SAS
- Server/workstation
- 2.27 kg
P2000 1TB 6G SAS 7.2K LFF (3.5-inch) Dual Port MDL Hard Drive
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD size | 3.5" |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1.02 TB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.27 kg |
| Other features | |
|---|---|
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 215.9 x 165.1 x 317.5 mm (8.5 x 6.5 x 12.5") |
| Weight (imperial) | 2.27 kg (5 lbs) |
| Internal | Yes |
| Data transfer rate | 4.7 Gbit/s |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Drive device, transfer rate | 600 MB/s |
| Product colour | Metallic |