HPE 300GB SAS 12G Mission Critical 15K SFF BC 3-year Warranty Multi Vendor HDD
£345.99
Couldn't load pickup availability
HPE 300 GB SAS, Mission Critical, 15K rpm, small form factor hard drive in a Basic Carrier with a 3-year warranty
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD size | 2.5" |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD capacity | 300 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 15.6 mm |
| Depth | 118.7 mm |
| Width | 75.7 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
|---|---|
| Compatible products | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |