HPE 1.2TB 2.5" 6G SAS internal hard drive 10000 RPM 2.5"
£1,630.99
Couldn't load pickup availability
- 1.2 TB 2.5" 10000 RPM SAS
- HDD
- 6 Gbit/s
- 480 g
3PAR StoreServ M6710 1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5in) FIPS Encrypted Hard Drive
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD size | 2.5" |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging content | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 480 g |
| Height | 127 mm |
| Depth | 279.4 mm |
| Width | 177.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Compatible products | 3PAR StoreServ M6710 |