HP Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit
Couldn't load pickup availability
- 4 TB M.2 PCI Express
- TLC
- Component for: PC
Daily computing companion
Get all your daily computing needs covered and have a little fun along the way with the IdeaPad 1 (14, Intel). Boasting reliable Intel® Pentium® processors and a long-lasting battery, you'll be checking emails and updating social media all day wherever you want. And with a 14" FHD display with thin borders and Dolby Audio™ speakers, you can sit back and stream your favorite videos and music.
| Features | |
|---|---|
| SSD capacity | 4 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| Interface | PCI Express |
| Memory type | TLC |
| Component for | PC |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 3.58 mm |
| Weight | 11 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 108 g |
| Sustainability | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Other features | |
|---|---|
| Compatible products | Z2 G9 Mini |
| Technical details | |
|---|---|
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Box contents | HP ZTurbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 SSD, heatsink, Warranty Card, Install guide, Product Notices |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43201830 |