HP OmniStudio All-in-One Desktop 24-cu0009na PC Intel Core 5 120U 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels 8 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Home Wi-Fi 6 (802.11ax) White
Couldn't load pickup availability
- Intel Core™ 5 120U (up to 5.0 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads)
- Windows 11 Home
- 60.5 cm (23.8") diagonal, FHD (1920 x 1080), 100 Hz, UWVA, IPS, anti-glare, Low Blue Light, 350 nits, 100% sRGB
- Intel Graphics
- 8 GB DDR5-5200 MT/s (1 x 8 GB), 512 GB PCIe NVMe™ M.2 SSD
Clarity, comfort, and power for everything you do
The HP OmniStudio 24-inch All-in-One Desktop keeps up with your family’s busy day, powered by Intel processors[1] for smooth, reliable performance. Featuring a vibrant Full HD display[2] and ample storage[3], it’s the perfect all-in-one for home, work, and entertainment.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| Display technology marketing name | UWVA |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 100% |
| Processor | |
|---|---|
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor model | 120U |
| Processor cores | 6 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Non-ECC | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
| Graphics | |
|---|---|
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Audio | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Built-in camera | Yes |
| Camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Camera HD type | Full HD |
| Network | |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Realtek |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenna type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0b |
| Microphone in | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Colour name | Cotton white |
| Performance | |
|---|---|
| Market positioning | Premium |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Software | |
|---|---|
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Trial software | 100 GB Dropbox storage for 3 months |
| Processor special features | |
|---|---|
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| HP segment | Home |
| HP Security tools | Camera privacy shutter; Microsoft Pluton |
| HP Software provided | HP Connection Optimizer; HP Support Assistant; OMEN Gaming Hub |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896321846 |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter power | 90 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width (with stand) | 540.3 mm |
| Depth (with stand) | 184.8 mm |
| Height (with stand) | 446.6 mm |
| Package width | 640 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 466 mm |
| Package weight | 10.2 kg |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT, EPEAT Gold |
| Sustainable technologies and materials | At least 30% recycled metal; At least 60% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Packaging content | |
|---|---|
| Keyboard connectivity | Wireless |
| Keyboard included | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Logistics data | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 43211521 |
| Technical details | |
|---|---|
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true ; HP REG 23010, 08028 Barcelona, Spain ; reg@hp.com |
| Other features | |
|---|---|
| Manufacturer warranty | 1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Display diagonal (metric) | 60.5 cm |
| Memory module type | SODIMM |