HP E4J40A large format media 30.5 m Satin
Couldn't load pickup availability
- Roll length: 30.5 m
- Roll width: 137.2 cm
- Satin
- 15 - 35 °C
- 30 - 80%
Ideal for production runs of photo enlargements, posters, and displays and designed for HP Latex printers, this resin-coated photo paper provides an economical price point without sacrificing quality.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Germany |
| Finish type | Satin |
| Print media weight | 180 g/m² |
| Roll width | 137.2 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 9.53 kg |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |