HP DesignJet 44-in Spindle
Couldn't load pickup availability
- Roll print for long periods without reloading paper with this spindle accessory. To quickly switch media, just preload a roll on a separate spindle.
- Improve productivity by having your rolls ready to print.
Information technology professionals rely on HP quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HP provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| Size (imperial) | 111.8 cm (44") |
| Weight | 1.8 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 1260 x 150 x 150 mm |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 1260 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 44101721 |