HP Designjet 24-in Spindle
£52.99
Couldn't load pickup availability
- Roll print for long periods without reloading paper with this spindle accessory. To quickly switch media, just preload a roll on a separate spindle.
- Improve productivity by having your rolls ready to print.
With this extra spindle, you can change rapidly from one paper type to another. Rely on this spindle to efficiently deliver high-quality artwork and wide-format images.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | HP Designjet T3500 Production eMFP |
| Dimensions (WxDxH) | 719 x 134 x 134 mm |
| Weight | 900 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.5 kg |
| Package height | 160 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package width | 730 mm |
| General | |
|---|---|
| Product family | Designjet |
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 44101721 |