Hama Genua 43.9 cm (17.3") Sleeve case Grey
Couldn't load pickup availability
- Ideal for the office, university or when on the move in the city, the stylish laptop sleeve provides convenient transport, safe storage and protection from dirt, scratches and moisture for a laptop plus accessories
- Pleasant, flecked material
- Zip compartment on the front
- Neutral design as the ideal notebook sleeve for men and women
Ideal for the office, university or when on the move in the city, the stylish laptop sleeve provides convenient transport, safe storage and protection from dirt, scratches and moisture for a laptop plus accessories
Laptop compartment
Laptop compartment for protected transport
Large front pocket
Spacious front pocket with secure zip for additional accessories or personal items
Slim design
Modern, slim laptop sleeve
| Features | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Polyester |
| Product main colour | Grey |
| Brand compatibility | Any brand |
| Gender | Unisex |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Front pocket | Yes |
| Number of front pockets | 1 |
| Protection features | Dirt resistant, Scratch resistant, Moisture resistant |
| Closure type | Zipper |
| Quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 465 mm |
| Depth | 20 mm |
| Height | 350 mm |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 455 x 10 x 340 mm |