Gamber-Johnson 7110-1475 mounting kit Black Aluminium
Couldn't load pickup availability
- Easily mount the magnetic base on any flat metal surface and plane
- Magnet has 120 lbs. of pull force
- Works with the Zirkona product line for light weight cell phones or tablets
- Works with Zirkona parts to customize your configuration
- Can be used to for temporary mounting of a device
- Anodized aluminum with black finish
The magnetic base can be easily mounted on any flat metal surface and has a pull force of 120 lbs. It is compatible with the Zirkona product line for lightweight cell phones or tablets and can be customized with Zirkona parts. It is suitable for temporary mounting and features anodized aluminum with a black finish.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Compatibility | LOCTITE 9460, 9461, 9466 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Width | 38 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Height | 34 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |