Elo Touch Solutions Z30 POS mount Black 75 x 75 mm
Couldn't load pickup availability
- POS mount
- Black
- Cable management
- 6.5 W
Complete with a built-in customer-facing touchscreen display, integrated connectivity hub and concealed cable routing, the Z30 delivers a beautifully robust point-of-sale stand.
From payment devices and scanners to a cash drawer and printer, there is room for everything you need at point of sale.
Keep your counter clean with the integrated cable routing system
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Cable management | Yes |
| USB powered | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | Yes |
| Colour display | Yes |
| Display type | LCD |
| Power | |
|---|---|
| Power supply | 6.5 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 245.8 mm |
| Depth | 227.8 mm |
| Height | 176.9 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 310 mm |
| Package weight | 4.9 kg |