Eaton EB020SP UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 9 Ah
£274.99
Couldn't load pickup availability
- Black
- Sealed Lead Acid (VRLA)
- 12 V
- 9 Ah
- 2 pc(s)
Eaton Easy Battery+ Distributed services for battery pack replacement, 24 V, 2 x 12 V / 9 Ah, for 5SC - EB020SP
| Features | |
|---|---|
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 310 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 210 mm |
| Weight | 7.56 kg |